Noční

Druhý obraz na téma noční život/ noční město z budoucí série velkoformátových obrazů, které vznikají spoluprací trojice malířů a diváky internetového vysílání. 

Představujeme Vám nový způsob vzniku obrazu. Do dnešních dnů platilo, že umělec tvoří své dílo sám, je jeho svrchovaným pánem a možná někteří dovolí ostatním, aby se podívali malíři pod ruce v podobě buď nějakého záznamu, nebo v živém vysílání. Nevzdělanci ale malují jinak.

 Nejen, že jeden obraz tvoří trojice malířů, ale zároveň umožňují divákům vstupovat do procesu tvorby a ovlivňovat tak podobu výsledného díla pomocí podnětů, nápadů, společného brainstormování, hlasováním v anketách a komunikací přes chat v živém vysílání.

Jediné co je dopředu známé je téma. Vše ostatní je dílem improvizace a až do dokončení díla, není jasné, co vše v obraze bude. Diváci jsou přítomni v živém chatu, přidávají podněty, nápady a hlasují v anketách o dalším postupu.

Touto spoluprací vznikají obrazy, jež svými obsahy, příběhy, detaily a mnohovrstevnatostí, převyšují individuální vidění světa a stávají se jakýmsi extraktem říší snů, kde se můžeme všichni setkávat.

Obraz vypráví o spisovateli K. Nachtovi, který pozoruje ztichlé a spící noční město, zatímco v jeho pokoji ožívají příběhy z jeho knih různých žánrů. . 

Svět, do kterého nahlížíme má dva hlavní celky. Prvním z nich je noční město. Tiché a spící. Jen někde lze zahlédnout osamělého pejskaře, poslední otevřené hladové okno, tetovací salon či bar na rohu ulice. Na nebi září hvězdy a jednokolejná dráha, která hřmí nad spícím městem. 

Druhým světem je samotný pokoj našeho spisovatele. Ten je plný jeho věcí, které vypráví spisovatelův charakter a jeho vlastní knížky, které si v jeho pokoji ožívají vlastním životem. Každá kniha je výletem do samostatného žánru – najdete zde mimo jiné western i scifi, historický román i červenou knihovnu. Je jen na divákovi, aby podle jména knihy a zobrazeného děje objevil – a objevoval – příběhy a hlavní hrdiny. 

Obraz je oslavou noci, klidu, svobody a brakové literatury. 

Více o obrazu a o tom, co všechno na obrazu najdete se můžete podívat v přiloženém videu výše. 

Skupina Nevzdělanci se krom malování velkoformátových obrazů společně s diváky zabývá také natáčením videí a pořadů o umění, podcastů, stejně tak jako vlastní umělecké tvorbě a malířství.

Time lapse

Z procesu tvorby

Tady si můžete prohlédnout detailní popis některých příběhů z obrazu, skicy, zajímavosti  a stručný popis procesu tvorby.

Tisky na plátno

Kvalitní tisky na plátno, vyráběné pod naším dohledem na kvalitu a věrnost reprodukce vůči originálu. Námi podepsané, připravené na pověšení. Velikosti jsou od 110×80 do 160×120 cm.

Translate »