Naši mecenáši

Lucie Šmahelová Černá

Jaroslav Elsnic

Gabriela Dušková

Veronika Hrudková

žena Petra Městky

Prikazsky Vladimir

Tomáš Motal

Janů Aleš

Jana Šimanová

Mecenáš je člověk, který nezištně podporuje umělce.

Mecenášství nelze chápat jako druh dobročinnosti, která se poskytuje neproduktivním členům společnosti z humanistických a altruistických důvodů. Naopak, je to aktivní podílení a přímá účast na zvyšování kulturní a duchovní úrovně našeho společného prostoru.

Proč nevyužíváme Patreon a podobné platformy

V principech patreonů je běžný duální obsah. Jeden zdarma pro všechny, druhý bonusový, pro platící diváky. V zásadě je to dobrý a funkční princip, ale nastoluje mezi podporovatelem a tvůrcem jiný typ vztahu, než si chceme uchovat my.

Rozdělování obsahu přináší v podstatě klasický obchodní vztah „něco za něco“. I když k tomuto typu podpory mohou vést naprosto čisté úmysly, stejně z toho vychází právní vztah a to ještě za účasti třetí strany, tedy zprostředkovatele služby/platformy, na které tyto transakce probíhají.

My nechceme mít spousty obchodních partnerů, či zaměstnavatelů (jak by se to také dalo chápat). S našimi podporovateli navazujeme jiný typ komunikace a často je můžeme zvát přáteli.

Proč nás podporovat

Jsme nazí. Naše nezávislost nám umožňuje naplno říkat a dělat, co si skutečně myslíme. Vše z nás je necenzurovaně ke shlédnutí na YouTube a tak se můžete snadno rozhodnout, zda vám naše činnost dává smysl.

Máte tak permanentní možnost sledovat, co vlastně podporujete a jakmile bychom se třeba zpronevěřili hodnotám, pro které si nás ceníte, můžete ukončit platby bez udání důvodu.

Natáčíme podcasty a rozhovory, otevíráme diskuze o kvalitách i nekvalitách konkrétních uměleckých děl, točíme výuková videa a zábavná videa s účelem pohnout širší veřejnost k zájmu o umění.

Veškerý obsah dáváme zdarma k dispozici a přitom věříme, že práci, kterou děláme, by ve skutečnosti měla zastávat oficiální, akademická scéna.

Nepobíráme žádné dotace, fondy, ani jinak nesosáme z prsu veřejných financí.

Pro Mecenáše

I když neplánujeme žádné bonusové obsahy a podobné složitosti, určitě máme v plánu vyjádřit Vám svůj respekt a díky. Rádi se s Vámi budeme setkávat, ať už individuálně, tak zejména na večírcích v ateliéru, konaných přímo za tímto účelem. Také máme v ateliéru připravené čestné místo pro vpisování našich mecenášů

Závěrem chceme poděkovat všem, kdo nás podporují, nejen za peníze, ale zejména za jistý status, úroveň vědomí a lidství, které je se rolí MECENÁŠ bezesporu spojené.

Jak nás podporovat

Jednoduše lze říci, že i když nám budete posílat 50Kč v pravidelné měsíční platbě, něco to znamená.

Pokud se rozhodnete stát mecenášem, je jen na vás, jak vysoká částka to bude. Každý má jiné možnosti a pro někoho je i malá částka citlivá, pro jiného i slušná suma naznamená v jeho rozpočtu téměř nic.

V rámci svobody a našeho vnímání světa, nehodláme zavádět žádné smluvní podmínky takového vztahu. Chceš nás podporovat, zde je číslo účtu.

253791293/0600 (MONETA) do poznámky napiš MECENÁŠ

Chceš nás přestat podporovat, prostě přestaň posílat peníze.

Rádi bychom byli spíše za trvalý příkaz, třeba i na menší částky, než jednorázový větší dar.

Děkujeme

Vaši NEVZDĚLANCI

Translate »