Strom pozvání

Strom pozvání je nástěnná malba, kterou vytvořilo liberecké umělecké uskupení Nevzdělanci, konkrétně tři malíři: Václav Kovář, Adam Windsor a Jan Simandl.

Malba samotná vznikla novátorským a zcela jedinečným postupem, kdy se na jedné malbě podílela trojice malířů s tím, že veškeré nápady a náplň obrazu vznikala na přání diváků, kteří celý proces mohli sledovat v nepřetržitém online streamu. Diváci tedy byli svědky díla od prvních skic, přes nanášení prvních čar až po dokončování malby, kdy mohli skrze zprávy posílat svá přání a nápady, které byly posléze zaneseny do obrazu. Každý ze zhruba stovky diváků tak byl zároveň spoluautorem tohoto díla.

Celá akce vznikla z nápadu pomalovat zeď velikosti 3x5metrů v umělecko-módním prostoru skupiny Ultravagant během 100 hodin v podstatě nepřetržité práce, kdy se trojice malířů postupně střídala ve spánku, a malovala tímto způsobem již druhý obraz, jehož koncept nemá nejen na české scéně, ale i v celosvětovém kontextu obdoby. Obraz, do kterého jsou zapojeni samotní diváci a mohou svými nápady přímo ovlivňovat obsah díla byl poprvé uskutečněn Nevzdělanci v červnu 2021 na obrazu s názvem Zahrada přání.

Time lapse

Tisky na plátno

V rámci projektu vzniklo 15 tisků na plátno ve velikosti 120×60 cm. Tisky jsou velmi kvalitní, lakované, na blind rámu, s háčkem na zavěšení a ručně podepsané malíři.

Vernisáž

15.9. Proběhla v Ultravagant ateliéru v Praze na Palmovce vernisáž malby, spojená s výstavou a pop-upem. Akce dopadla skvěle a děkujeme všem, kteří dorazili. Tady je krátký report z večera.

Součástí vernisáže byla nejen nástěnná malba, ale také výstava dalších našich děl, hudební vystoupení, umělecká tombola o naše kresby, skicy, tisky i malby. Také se uskutečnil release tématické kolekce na motivy malby, kterou vytvořilo uskupení Ultravagant – trička s potiskem jednotlivých částí obrazu, přičemž součástí každého trika byl kus látky, do které jsme během malby otíraly štětce od barev 🙂 Vernisáž navštívilo během večera cca 150-200 lidí z celých čech. Večer jsme si velmi užili a za tuhle kolaboraci jsme opravdu rádi!

Translate »