Tak už máme datumy 🥳🍷🌻

🌻 Každý kurz stojí 3200Kč.
🌻 Jsou to celovíkendovky (9-18:00 x 2dny).
🌻 Konání v našem aťasu v Liberci (Šlikova 406/9)
🌻 Max. 10 lidí na kurzu.
🌻 Pro dobrodruhy z dálky, v aťasu lze nocovat. 🍷🍷🍷

Kurz skicování

18-19. 9.

Základem veškeré výtvarné tvorby je kresba.

Skicování, je rychlé zaznamenání potřebného, oproštěného o detaily. Můžeme skicovat z hlavy i podle živé, či neživé předlohy. Tím, že se dokážete oprostit o dokonalý přenos zobrazovaného, stává se kresba daleko lehčí, rychlejší, hravější a dobrodružnější.

V kurzu si ukážeme jak se uvolnit, jak rozlišit podstatné od nepodstatného, jak si práci co nejvíce zjednodušit a různá cvičení pro zdokonalení vaší kresby.

Lektor: Václav Kovář

Kurz portrétu

9-10. 10.

Portrét není snadný, ale přesto je to jeden z nejčastějších námětů všech, kdo se pouští do kreslení.

Co také může být větší výzva, než zachytit něčí podobu, hledat drobné nuance, proporce a zkoumat charakteristické rysy ostatních lidí.

V kurzu si ukážeme vše o základní konstrukci hlavy a všech jejích částí. Budeme používat fotografie i živý model. Pro lepší představu prostoru si i trochu zasocháme. A samozřejmě si řekneme různé tríčky, finty a „aha“ informace.

Lektor: Václav Kovář

Kurz akvarelu

16-17. 10.

Akvarel je krásná a často podceňovaná technika.

Práce s akvarelem vyžaduje určitou zručnost, ale zároveň jeho krása spočívá především v „kouzlu nechtěného“. Barvy se míchají zaživa a proces občas připomíná barevnou alchymii.

Jak správně postupovat při budování akvarelového obrazu. Na co si dát pozor a jak naopak využít plného potenciálu vody. Techniky mokré do suchého i mokré do mokrého, vpíjení, zapoušetní, odebírání ubrouskem, lavírování a spoustu dalších fíglů si ukážeme v celovíkendovém kurzu akvarelu.

Lektor: Adam Windsor

Kurz modelováních akčních figurek

23-24. 10.

Fimo a jiné polymerové hmoty jsou u nás často spojovány s výrobou šperků a spíše dětskou kreativitou. To je však obrovský omyl. Polymerové hmoty nám dávají neskutečnou škálu možností pro zpracování nádherných sošek, figurek, dioráma a v podstatě všeho co vás napadne.

Práce s FIMEM je snadná a když použijeme drátovou konstrukci podle anatomického modelu, dobrý výsledek je zaručen. V kurzu si ukážeme práci od samotné konstrukce, nastavení dynamické pózy, prvního pokrytí kostry, průběžného zapékání (tvrzení), zpracování drobných detailů a dalších vychytávek, až po finální barvení a texturování.

Pracovní nástroje a barvy jsou v ateliéru k dispozici, ale FIMO si každý účastník hradí sám. Lze zakoupit i v ateliéru.

Lektor: Václav Kovář

Kurz ilustrace

30-31. 10.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, knihy, myšlenky, hudby, nebo jiných podnětů a nápadů.

Jak pracovat s myšlenkou a rozvinout kreativitu, jak si udělat přípravné skici a studie, jak si rozvrhnout kompozici, jak dát obrázku dramaturgii a hlavně, jak si hrát. To vše si ukážeme na kurzu Ilustrace.

Lektor: Adam Windsor

PŘIHLÁŠKA DO KURZU