Tak už máme datumy 🥳🍷🌻

🌻 Každý kurz stojí 3400Kč.
🌻 Jsou to celovíkendovky (9-18:00 x 2dny).
🌻 Konání v našem aťasu v Liberci (Šlikova 406/9)
🌻 Max. 10 lidí na kurzu.
🌻 Pro dobrodruhy z dálky, v aťasu lze nocovat. 🍷🍷🍷

Kurz akvarelu

23-24. 4.

Akvarel je krásná a často podceňovaná technika.

Práce s akvarelem vyžaduje určitou zručnost, ale zároveň jeho krása spočívá především v „kouzlu nechtěného“. Barvy se míchají zaživa a proces občas připomíná barevnou alchymii.

Jak správně postupovat při budování akvarelového obrazu. Na co si dát pozor a jak naopak využít plného potenciálu vody. Techniky mokré do suchého i mokré do mokrého, vpíjení, zapoušetní, odebírání ubrouskem, lavírování a spoustu dalších fíglů si ukážeme v celovíkendovém kurzu akvarelu.

Lektor: Adam Windsor

Kurz skicování

7-8. 5.

Základem veškeré výtvarné tvorby je kresba.

Skicování, je rychlé zaznamenání potřebného, oproštěného o detaily. Můžeme skicovat z hlavy i podle živé, či neživé předlohy. Tím, že se dokážete oprostit o dokonalý přenos zobrazovaného, stává se kresba daleko lehčí, rychlejší, hravější a dobrodružnější.

V kurzu si ukážeme jak se uvolnit, jak rozlišit podstatné od nepodstatného, jak si práci co nejvíce zjednodušit a různá cvičení pro zdokonalení vaší kresby.

Lektor: Václav Kovář

Skicování v ulicích

21-22. 5.

Urban sketching je skicování v ulicích.

Ulice a městské části jsou všechno v jednom, perspektiva, příroda, budovy, figury, auta, zvířata, mosty, lavičky koše a hlavně ŽIVOT.

Pro zachycení života je potřeba žívá malba. Vše je potřeba zjednodušit, pracovat celkem rychle a intuitivně. Ukážeme si, jak si z takové „práce“ udělat expresívní hru. Součástí budou výklady o základních principech stavby, a pak hlavně praxe, v ateliéru i přímo venku v terénu. Spoustu tríčků z praxe můžete nasát rovnou od Adama.

Lektor: Adam Windsor

Kurz portrétu

11-12. 6.

Portrét není snadný, ale přesto je to jeden z nejčastějších námětů všech, kdo se pouští do kreslení.

Co také může být větší výzva, než zachytit něčí podobu, hledat drobné nuance, proporce a zkoumat charakteristické rysy ostatních lidí.

V kurzu si ukážeme vše o základní konstrukci hlavy a všech jejích částí. Budeme používat fotografie i živý model. Pro lepší představu prostoru si i trochu zasocháme. A samozřejmě si řekneme různé tríčky, finty a „aha“ informace.

Lektor: Václav Kovář

PŘIHLÁŠKA DO KURZU

Translate »