Tři dny v kuse malovali obraz podle přání diváků, poté ho rozstříhali

Kousek po kousku a nápad po nápadu od diváků jsme skládali náplň a obsah obrazu, který jsme v živém přenosu malovali 75 hodin v kuse. Každý se mohl zapojit svým přáním, poznámkou, nápadem nebo příběhem, který byl do obrazu vetkán třemi malíři. Včera, 18.6.2021, byl kruh uzavřen tím, že jsme obraz rozdělili na kousky a rozesíláme ho zpět mezi lidi. Tímto vzniklo jedinečné dílo – a první svého druhu – a bude po kouskách putovat po světě. Protože to byly právě ty vnější podněty, nápady a reakce, které daly obrazu vzniknout. Kdo ví, třeba se jednou najde vůle pro opětovné spojení lidí, kteří se sejdou při příležitosti opětovného složení obrazu. Možná se v budoucnu najde někdo, kdo se toto plátno pokusí složit zpět. A možná také ne, a fragmenty obrazu budou zdobit lidské příbytky jako vzpomínka na provedenou událost a odkaz na to, čeho lidé byli nejen svědky, ale mnohdy také spoluautory.

Výsledný obraz měl 2×1,5 metru a byl rozstříhán za účasti (a pomoci) našich diváků a fanoušků u nás v ateliéru. Celá akce byla streamovaná (stream byl zablokován pro pozdější přehrání kvůli hudbě z rádia,…). Každopádně jsme moc vděční, že lidé souzní s naším záměrem a dílky obrazu a printy začali rychle mizet do svých nových domovů. Tady je pro připomenutí timelapse celého 75-hodinového streamu:

Je tu možnost si vybrat a zakoupit svůj vlastní dílek a print. Na přiložené fotografii je je vyznačeno, jaké dílky jsou ještě k dispozici – již prodané kousky jsou zabarvené.  Dílů bylo původně 300. Každý je poctivě označen a podepsán námi všemi, stejně jako print.

  • Cena dílku (10×10 cm) vč. rámu a pasparty – 3000 Kč
  • Cena printu (80×60 cm) – 3500 Kč
  • Cena při nákupu printu i dílku – 5000 Kč
  • Poštovné je s printem 250 Kč, bez printu 100 Kč
  • Je možnost osobního odběru (Šlikova 406/9, Liberec)
  • Platba předem na účet 1034339533/6100 nebo při osobním vyzvednutí

Zakoupení dílků a printu

Snažíme se nějak průbežně aktualizovat, které dílky jsou již prodané. Bohužel to nestíháme aktualizovat častěji než jednou denně, tak snad dostanete dílek, který byste si přáli 🙂 Děkujeme

Na závěr ještě ilustrativní fotka printu a dílku vedle sebe na zdi. Print je kvalitní tisk na plátno 80×60 cm. Doporučujeme dílek zarámovat do pasparty a nezapomeňte nám poslat fotku vašich printů a dílků na vašich zdech! 🙂 <3

Vernisáž

Po namalování obrazu se v našem ateliéru uskutečnila vernisáž, kde proběhlo setkání všech našich fanoušků a přátel, kteří s námi byli na streamu a podíleli se na obrazu. Tam si mohli poprvé a naposledy lidé prohlédnout obraz naživo v celku, tak jak byl původně stvořen. Poté byl, společně s nimi, rozstříhán. Akce proběhla skvěle a setkání, se spoustou z vás poprvé naživo, bylo velmi silné. Tady je fotoreportáž s proběhlé akce:

Translate »