Bez lidské stopy

Obraz Bez lidské stopy, vytvořilo liberecké umělecké uskupení Nevzdělanci, konkrétně tři malíři: Václav Kovář, Adam Windsor a Jan Simandl.

Jedná se o naprosto unikátní princip malby, kdy je divák přímo zapojen do samotného vzniku obrazu.

Malíři malují v živém vysílání a jediné co je dopředu známé je téma. Ostatní je dílem improvizace a až do dokončení díla, není jasné, co vše v obraze bude. Diváci jsou přítomni v živém chatu, přidávají podněty, nápady a hlasují v anketách o dalším postupu.

Touto spoluprací vznikají obrazy, jež svými obsahy, příběhy, detaily a mnohovrstevnatostí, převyšují individuální vidění světa, ale stávají se jakýmsi extraktem říší snů, kde se můžeme všichni setkávat.

Namalovat obraz bez lidské stopy byla výzva, protože s člověkem se lze snadno identifikovat a psát tak jeho příběhy. V říši zvířat je vše přímější, surovější a aktuálnější.

Děj je zasazen na cizí planetu, velmi podobnou té naší. Ústředním motivem je lov, kdy černý šavlozubý lev, už už zatíná drápy do bílého jelenomuta ve skoku. Barevně i významově je dvojice doplněna o černou vránu a bílou holubici, jako by šlo o jin a jang. Další účastníci obrazu mají své vlastní zájmy, nebo se přímo zapojují do hlavní zápletky. Čekající mrchožrouti, lví mláďata, která se učí lovit, zvířecí námluvy, páření, budování hnízda, starost o mladé a spoustu dalších, menších, či větších scén.

Vydejte se na průzkum cizího a přesto známého světa a prožijte si v něm situace humorné, smutné, dramatické, epické i něžné.

 

Pro ty, kteří rádi hledají, jsou v obrazu ukryté 3 pandy a jedna jediná stopa člověka, což je náš, již klasický podpis v těchto obrazech.

Skupina Nevzdělanci se krom malování velkoformátových obrazů společně s diváky zabývá také natáčením videí a pořadů o umění, podcastů, stejně tak jako vlastní umělecké tvorbě a malířství.

Time lapse

Tisky na plátno

Kvalitní tisky na plátno, vyráběné pod naším dohledem na kvalitu a věrnost reprodukce vůči originálu. Námi podepsané, připravené na pověšení. Velikost je 80×60 cm.

Translate »